Karma Vitakraft

Jeśli ktoś posiada w domu ptaka powinien dbać o niego, tak by był zdrowy silny i zadowolony. Aby tak się stało konieczna będzie między innymi odpowiednia karma. Warto szukać tej najlepszej, pełnowartościowej i przeznaczonej dla papużek różnego rodzaju, dzięki czemu dobrze się będzie sprawdzać.

Warto wybrać między innymi taka propozycje jak karma Vitakraft. To produkt, który pupilowi zapewniać będzie dokładnie wszystko to co będzie mu potrzebne. Zapoznajcie się więc z charakterystyką tej właśnie karmy.

VITAKRAFT – KARMA DLA PAPUG

To karma, która przeznaczona będzie dla różnego rodzaju papug – pełnoporcjowa, smaczna i wykonana ze składników wysokiej jakości, które będą papudze smakować i będą również dla niej odpowiednio zdrowe. Warto pamiętać, że przysłowie jesteś tym co jesz odnosi się także do zwierzaków.

Karma proponowana jest w wielu różnych rodzajach, tak by dało się ją dopasować do konkretnego gatunku oraz jego potrzeb. Dlatego pojawia się między innymi Vitakraft Premium Menu – karma dla papużek falistych, w rodzaju Amazonian dla papug amerykańskich – to znaczy dla tych gatunków, które zamieszkują Amerykę Południową jak Amazonka Niebieskoszczelna, czy Vitakraft Premum Menu Australian dla papug, które pochodzą z Australii. Karma Amazonian proponuje nam cały zestaw składników odżywczych jak papaja, chili, ziarna – wszystko prosto z dżungli amazońskiej, gdzie papuga występująca w naturze spożywa te właśnie składniki.

Oprócz tego trzeba powiedzieć, że pokarm Vitakraft będzie także zapewniał konieczne do zdrowego życia witaminy, minerały a także białko. Wymienić warto witaminę A, która gwarantuje piękne pióra, czy tez witaminy D3, E, C kompleks witamin z grupy B. Minerały takie jak fosfor i wapń, które poprawiają zdrowie kości.

karma dla papug - karmnik

Wersja Australian – ona również będzie zapewniać cenne witaminy oraz minerały, wybrane dojrzałe na słońcu nasiona – bogate w białko a także w siemię lniane. Zawierają jod dla zdrowej tarczycy. W karmie znajdujemy również specjalne granuli Vital Pellets, które odpowiadają za wzmocnienie systemu odpornościowego ptaka a także tran z wątroby ryb, który ma podobne działanie a dodatkowo dostarcza witaminę A oraz D. Karma uzupełniona jest o miód, który jest przysmakiem papug.

VITAKRAFT – KARMA

To co ważne to fakt, że Vitakraft to karma, która nie ma żadnych barwników, konserwantów czy cukru. W 100% bezpieczny dla zwierzaków produkt, który korzystnie wpływa na ich zdrowie. Wszystkie dodatki jakie się tam znajdują zostały zatwierdzone przez UE. Wygodne opakowanie sprawia produkt będzie można wielokrotnie zamykać i dzięki temu będzie rzeczywiście będzie można wygodnie korzystać z tego produktu.

Dokładny skład produktu przeznaczonego dla papużek falistych wygląda następująco: zboża (65% żółte proso, 10% białe proso, 10% czerwone proso, 2% owies), nasiona (3% siemię kanarkowe), minerały, oleje i tłuszcze (0,05% tran z wątroby ryb), produkty pochodzenia roślinnego, miód (0,02%), drożdże. Składniki te wzbogacane są również o witaminy oraz minerały, w następującej ilości: witamina A (E672) 6.000 j.m., witamina D3 (E671) 600 j.m., mangan (E5) 39,9 mg, cynk (E6) 19,9 mg, jod (E2) 5,0 mg.