Jaką karmę dla psa wybrać?

Wybór suchej karmy dla psa wbrew pozorom nie jest prosty. Ostatnimi czasy coraz bardziej rozpoznajemy potrzeby żywieniowe naszych pupil. Kupujemy karmy idealnie dopasowane to wieku i kondycji naszych psów. Największy wybór karm znajdziemy w sklepie zoologicznym online.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na zasady jakie stosuje się przy wyborze karmy dla psów o różnych masach i w różnym wieku. Innym składem charakteryzują się karmy dla szczeniąt, innym dla psów dorosłych i oczywiście również dla psów starszych. Wiąże się to między innymi z innym zapotrzebowaniem na określone produkty i inną również przemianą materii. W zależności od tego czy twój pupil jest chory czy tez cieszy się wyśmienitą kondycją zdrowotną, możesz wybierać między karmami weterynaryjnymi (specjalistyczne karmy dla chorych psów) a karmami bytowymi

Skład karmy dla psa

Najważniejszym składnikiem w psiej karmie jest mięso. Im więcej mięsa tym lepiej. Psy są zwierzętami przede wszystkim mięsożernymi. Warto jednak mieć świadomość z jakim rodzajem mięsa mamy do czynienia. W karmie bowiem znajdziemy świeże mięso – wołowina, drób czy też wieprzowina, ale również mogą to być zaledwie produkty pochodzenia zwierzęcego, a nawet mączka mięsna. Oczywiście najlepsza będzie karma z jak najmniej przetworzonym świeżym mięsem

Jednak karmy zwykle zawierają również i inne składniki. Zazwyczaj są to różnego rodzaju zboża. Jeśli już znajdziemy karmę z dodatkiem zboża, to byłoby dobrze gdyby było to zboże pełnoziarniste, unikać zaś należy mączek. Z kolei warzywa i owoce jako dodatek w karmie są jak najbardziej pożądane. Jabłko, dynia, marchewka czy też groszek znacznie urozmaicają karmę i podnoszą jej wartość odżywczą. Są równie ważnym źródłem, z którego nasz pies może pozyskać błonnik pokarmowy.

Gdzie kupić karmę dla psa

Karmę dla psa kupisz w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym. Jednak ich asortyment nie zawsze jest zadowalający i przeważnie klienci nie mają zbyt szerokiego wyboru. Warto więc skorzystać z oferty sklepu zoologicznego online. Tutaj możesz liczyć na bogaty wybór różnego rodzaju karm dla psów w każdym wieku i różnej kondycji fizycznej. Warto również zwrócić uwagę na sklepy specjalistyczne, oferujące np. karmy przeznaczone do specjalnych diet. Tutaj z pewnością możesz również liczyć na fachowe doradztwo ze strony personelu sklepu.